خطر بروز بیماری تیروئید بر اثر استفاده از ظروف نچسب

گروهی از محققان انگلیسی هشدار دادند: پوشش‌های نچسب در ظروف آشپزخانه‌ با بروز بیماری تیروئید ارتباط دارند.

این محققان دریافته‌اند: افزایش مقدار گروهی از مواد شیمیایی که در تولید رویه ظروف نچسب استفاده می‌شوند در بدن افراد تحت آزمایش خطر ابتلا به بیماری تیروئید را تشدید می‌کند. اما این کارشناسان تاکید کردند که انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه برای تایید نحوه اثرگذاری این مواد شیمیایی مورد نیاز است.

به گفته متخصصان؛ دو ماده شیمیایی به نام‌های اسید پرفلوروکتانوئیک یا PFOA و سولفونات پرفلورکتانوئیک یا PFOS در تولید پوشش‌های نچسب یا بافت‌های ضد آب مورد استفاده قرار می‌گیرند اما استفاده از این مواد شیمیایی پس از انجام تحقیقاتی که نشان داد PFOA خطر بروز مشکلات تیروئید را در حیوانات افزایش دهد، در برخی از کشورها متوقف شده است. این تحقیق که در مجله «دورنماهای سلامت محیط زیست» به چاپ رسیده برای اولین بار وجود چنین ارتباطی را در انسانها شناسایی کرده است.

این پژوهش از سوی محققان دانشگاه اگزستر روی ۳ هزار و ۹۶۶ فرد بالغ در سن ۲۰ سالگی و بزرگتر انجام گرفت.

پیش از این سازمان غذا و داروی امریکا تائید کرده بود که اگر چه پوشش این ظروف با خراشیدن یا سائیدن کنده می شود، ولی این ذرات بدون تغییر از بدن عبور می کنند و دفع می شوند و خطری برای سلامتی ندارند.

محققین اعلام کرده بودند ظروف نچسب تنها وقتی مضر می شوند که تا دمای بالاتر از ۳۵۰ درجه ی سانتیگراد یا ۶۵۰ درجه ی فارنهایت حرارت داده شوند. این هنگامی رخ می دهد که یک ماهیتابه خالی روی شعله گذاشته شده است. در این حالت لایه ی نچسب، دودی آزاد می کند که سمی و آزاردهنده است. البته از دودی که روغن های معمولی روی حرارت ایجاد می کنند، کمتر سمی است.

اکنون به نظر می رسد که باید تحقیقات بیشتری در رابطه با این ظروف صورت گیرد

/ 2 نظر / 42 بازدید
رویا

خیلی خوب بود.خیلی هم ازwww.bonyan1388.blogfa.comقشنگتره.

سارا

سلام ایه جون وبلاگ خوبی دارین ..امیدوارم موفق باشی وقت کردی به وبلاگ منم سر بزن